До уряду і народу Турецької Республіки

До уряду і народу Турецької Республіки
По всій країні, особливо в Стамбулі, районі Таксим, усі громадяни відповідають з демократичною реакцією на насильство з боку поліції, допущене урядом в якості відповіді на дії суспільства під час спробу знести Таксим Гезі парк о 22.00 годині 27 травня 2013.

У першу чергу ми виказуємо співчуття і сумуємо разом з родинами Абдуллаха Чемерта і Мехмета Айваліташа, які втратили свої життя.
Ми також хочемо передати щирі побажання якнайшвидшого одужання тисячам наших постраждалих співгромадян.

На жаль, уряд продовжує дотримуватися політики насильства, пригноблення і заборон незважаючи на те, що протестуючі мирно і демократично висловлюють свої вимоги, які є демократичними основами і базовими правами людини. Хочемо довести до загального відома, що ми докладаємо максимум зусиль для створення соціального клімату, при якому б жоден громадянин не отримав і подряпини, зникла напруженість, і була б можливість для вираження демократичних вимог.

У даній ситуації ми, як «Солідарність Таксиму», очікуємо від уряду виконання конкретних кроків по негайному задоволенню наших вимог, перерахованих нижче.

МИ ВИМАГАЄМО:

• Таксим Гезі парк повинен залишався парком. У парку не буде реалізований проект під назвою «Топчу Кишлиси» (у перекладі – артилерійські казарми прим. перекладача) або будь-який інший проект; має бути зроблено офіційну заяву про скасування даного проекту; зупинені спроби знести Культурний центр імені Ататюрка на площі Таксим.

• Визволення від займаних посад усіх відповідальних за тисячі нанесених поранень і дві смерті, починаючи з губернаторів і начальників поліції Стамбулу, Анкари і Хатая і закінчуючи усіма, хто перешкоджає реалізації основних демократичних прав народу, і кожним, хто віддавав накази вести жорстоке придушення, примушував до їхнього виконання і приводив у виконання.

• Введення заборони на застосування сльозогінного газу та інших подібних матеріалів;

• Негайного звільнення затриманих громадян, які взяли участь в акціях протесту по всій країні; вимагаємо озвучити офіційну заяву, в підтвердження того, що на ціх громадян не будуть заводитися кримінальні справи і проводитися розслідування;

• Фактичного скасування заборон і блокування площ і громадських місць для проведення мітингів і демонстрацій, починаючи з площі Таксим (Стамбул) і площі Кизилай (Анкара);

• Вилучення перепон для свободи вираження.

Крім цього, ми вважаємо, що зміст, дух, очікування і вимоги реакції суспільства, що виникла в парках, на проспектах, вулицях і у всіх громадських місцях нашої країни починаючи з 22.00 години 27 травня 2013 повинні отримати визнання влади. Спроба пояснити подію «маргінальністю» означає її ігнорування. Очевидно, що сьогоднішнє представлення про дії влади, що виникло у зв’язку із знищенням Гезі парку, сприймається нашими громадянами як «зневага і втручання в їхній спосіб життя». Сьогодні чоловіки, жінки, молодь і люди похилого віку – всі продемонстрували громадську реакцію на застосування сили і заявили про себе: “Ми існуємо, ми тут, і у нас є вимоги”.

Ми хотіли б проінформувати членів нинішнього уряду про передумови цієї реакції:

• наша реакція на розграбування нашого природної спадщини допомогою таких планів і проектів, як, в першу чергу, проект будівництва третього мосту через Босфор, проект створення третього аеропорту в Стамбулі, проект будівництва стамбульського каналу, знищення лісового господарства ім. Ататюрка, проекти ГЕС (гідроелектростанцій) і поточні заперечення до проекту Закону про захист природи та біорізноманіття;
• наша потреба у мирній країні та регіоні і виступ проти політики війни;
• побоювання наших співгромадян алевітів;
• законні вимоги жертв міського перетворення;
• зростання голосів проти консервативної чоловічий політики встановлення контролю над жіночим тілом;
• опір проти тиску, що чиниться на університети, суди і діячів культури;
• вимоги всіх робітників проти позбавлення власних прав, зокрема співробітників авіакомпанії «Турецькі авіалінії»;
• боротьба проти дискримінації, що базується на сексуальній орієнтації та гендернії ідентичності;
• потреба в усуненні всіх бар’єрів між громадянами та їх правом на освіту та медичне обслуговування.

«СОЛІДАРНІСТЬ Таксиму»

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s